Рекуператори повітря — це особливі установки, які виводять із кімнати відпрацьоване повітря та одночасно наповнюють його свіжим з вулиці. Їх установлюють у житлових приміщеннях, на виробництві, у лікарнях, транспортних засобах та на інших об’єктах.
Рекуператори повітря і тепла складаються з двох частин: перша призначена для виведення повітря з приміщення, а друга — для нагнітання свіжого повітря з вулиці. Улітку повітря з приміщення охолоджує припливні повітряні маси, а взимку — навпаки, нагріває. Це дає можливість знижувати навантаження на системи опалення та кондиціювання, заощаджувати електроенергію, підтримувати у приміщенні комфортний мікроклімат.
Багато моделей рекуператорів обладнуються системою автоматизованого управління, яка забезпечує оптимальний режим роботи без втручання людини. Існують також рекуператори тепла, оснащені повітряними фільтрами. Такі рекуператори очищують повітря, що надходить ззовні, від бруду й алергенів.
Роторні. Ротор виготовляється з алюмінієвої фольги, оскільки алюміній має дуже високу теплопровідність. Частота обертання ротора визначається перепадом температур повітря всередині та зовні приміщення. Роторні рекуператори від Aqua Life мають найвищий ККД — до 87%.
Пластинчасті. Це найбільш простий і популярний вид рекуператорів. Таке обладнання не має рухомих елементів, тому порівняно рідко виходить із ладу. Пластинчасті конструкції мають ККД у межах 65–75%.
Рециркуляційні водяні. Теплообмін у таких рекуператорах здійснюється за допомогою води. Зустрічні повітряні потоки відокремлені один від одного, тому вологообмін між ними відсутній. ККД цих моделей варіюється від 40 до 70%.
Камерні. До камери рекуператора, обладнаної спеціальною заслінкою, яка призначена для керування повітряними потоками, надходить тепле повітря з приміщення, нагріває її стінки та виходить на вулицю. Потім у камеру потрапляє холодне повітря ззовні, нагрівається від стінок камери та надходить до приміщення. ККД камерних рекуператорів може становити до 80%.
До переваг рекуператорів від Aqua Life належить суттєве скорочення витрат на опалення та кондиціювання — до 30–50%, а також постійна робота вентиляції, що дає можливість видаляти надмірну вологість, неприємні запахи й вуглекислий газ. За умови використання повітряного фільтра забезпечується ефективне очищення свіжого повітря та захист вентиляційного обладнання від забруднень.