Як поліпшити грунт на городі

03.07.2018 13:46 24

Частою причиною того, що урожай є не дуже хорошим, являється поганий грунт. Вирішити цю проблему можна доволі просто – замовити чорнозем в Івано-Франківську і покрити ним верхній шар ділянки, на якій висаджуються рослини. Чому варто купувати грунт і у яких випадках він застосовується – розкажемо нижче у статті.

Для чого варто поліпшувати грунт

Глиновий грунт складається в основному з найтонших часток. Він зупиняє багато води, але має мало повітря. У цих умовах коріння багатьох рослин гниє. Навесні грунт нагрівається, що затримує розвиток рослин.

Такий грунт вимагає розпушення структури. Для цього потрібно додати крупний пісок або тонкий гравій, компост, компостний гній або торф. Краще всього змішувати мінеральну частину з органічною у співвідношенні 1: 2 та викласти шар товщиною 10 см, а потім краще змішати його з субстратом на глибину щонайменше 20 см.

Більшість рослин найкраще ростуть у грунті з нейтральним або злегка кислим рН, 6,0-7,0. У надто кислих грунтах створюються хімічні речовини, недоступні для рослин, а корисні мікроорганізми гинуть. Існує група рослин, які потребують кислих середовищ (рН 4,5-5,5), але для них можна створити окремі ділянки. Для визначення кислотності грунту достатньо електронного вимірювача кислоти. Ви також можете дати зразки землі для аналізу на хіміко-сільськогосподарській станції.

Якщо з'ясовується, що грунт дуже кислий, в нього потрібно вносити добрива кальцію, наприклад крейду або доломіт, і змішати його з верхнім шаром.

Багато проблем може бути заподіяно піщаним грунтом. Він добре аэрований, але малопродуктивний. Вода у такому грунті швидко проникає в більш глибокі шари, промиваючи поживні речовини, які недоступні для рослин.

Це грунт легко висихає і перетворюється на пил. Його перевага в тому, що він швидко нагрівається, тому добре почувають себе у ньому себе садові рослини, що походять із теплих кліматичних зон.

Покращення піщаного грунту полягає у збільшенні його абсорбції, тобто здатності накопичувати воду та поживні речовини. Грунт повинен бути збагачена гумусом - переважно компостом або гноєм, що поліпшить його пластичність та покращить його поживними речовинами. Варто також додавати грунтову глину. Поширюється на шарі близько 5 см на поверхні землі і змішується на глибину лопати. Ви також можете спочатку змішувати глину з органічним добривом (компостом, гною), а потім додати в грунт у саду.

Следующая новость
Предыдущая новость

Футболисты «Тосно» начали забастовку «Уфа» в перерыве чемпионата отправится на Кипр Московское «Динамо» подтвердило переход Жоаозиньо Тульское топливо. Почему «Арсенал» был сильнее «Зенита» Номер букмекерской конторы в списке

Лента публикаций