Які спортивні добавки є універсальними – proteininkiev.com.ua

16.02.2018 18:03 73

Які спортивні добавки є універсальними – proteininkiev.com.ua

У світі спортивного харчування можна знайти добавки, які призначені для прискореного досягнення практично будь-яких цілей спортсменів-силовиків. Є спеціалізовані препарати для спалювання жиру, підвищення м'язової витривалості, пампінгового ефекту та інші. Але які ж харчові добавки відносяться до універсальних, які можна вживати буквально на будь-якому періоді?

Класів спортивних добавок, які умовно звуться «базові», можна виділити три: протеїн, гейнер і амінокислоти. За своєю суттю це поживні речовини, які знаходяться і в звичайній їжі, тільки в набагато більш високих концентраціях. А саме, білки, вуглеводи і їх комбінації в різних пропорціях, іноді в поєднанні з вітамінами, ферментами, мікроелементами. Базові поживні добавки проходять спеціальну обробку, що іменується фільтрацією, внаслідок якої сировина максимально очищається від непотрібних баластних домішок, мікросміття, вуглеводів і молочного цукру (у випадку з протеїном) – і в результаті залишаються тільки корисні і потрібні речовини.

Далі розглянемо докладніше кожний клас з цих трьох.

Гейнер являє собою суміш вуглеводів і білків, найчастіше збагачену ферментами для кращого засвоєння. Практично завжди відсоток вуглеводів становить 60-90%. Гейнер відмінно підходить для часткової заміни звичайного харчування і добору денної норми калорійності. Підходить він для масонабору і загальнозміцнюючих тренувань, проте протипоказаний на сушінні, жироспалюванні і при будь-якому випадку, коли мається на увазі зниження відсотка жиру в організмі. Ектоморфи (люди з худорлявим типом статури) можуть без побоювання пити по 2-3 коктейлі на основі гейнера при будь-яких тренуваннях. А ось людям, які схильні до набору жирових відкладень, краще відмовитися від вуглеводно-білкових сумішей і звернути увагу на протеїн.

Протеїн – це білок різного походження (сироватковий, казеїновий, яєчний, м'ясний, соєвий) і ступеня очищення. Протеїнові коктейлі невисокого ступеня очищення (концентрат) підходять тільки тим людям, які не відчувають непереносимість лактози. Іншими словами, якщо після чашки молока атлет відчуває проблеми з шлунково-кишковим трактом, сироватковий концентрат не підходить. Гідролізат (з максимальною очищенням) більш універсальний, не викликає тяжкості в шлунку і інших неприємних відчуттів, проте його вартість нерідко в рази вище інших видів протеїну. У багатьох випадках вигідніше купити амінокислоти.

Амінокислоти – це, грубо кажучи, розщеплений білок: будівельний матеріал для м'язів в чистому вигляді, який краще і легше за все засвоюється організмом. Амінокислоти необхідні для відновлення і зміцнення м'язової тканини, і вони дійсно актуальні для будь-якого періоду тренувань, оскільки силові тренінги в будь-якому випадку мають на увазі навантаження на м'язи і їх пошкодження. І добавки на основі амінокислотних комплексів оптимальним чином сприяють швидшому відновленню мускулатури, збільшення м'язів, підвищенню силових показників і відсутності або мінімізації м'язового болю.

Следующая новость
Предыдущая новость

Советы для девушек от стилистов: лучшие образы для весны 2021 Борис Терехов: С «Анжи» у «Арсенала» будет не игра, а битва Какие рисунки на постельном белье были популярны в 2018 году Московский «Арарат» отказался от ФНЛ и сохранил место для «Луча-Энергии» Особенности классических игровых автоматов в казино GoxBet

Лента публикаций