Крім того, згідно з опитуванням, до парламенту можуть пройти шість партій.
Якби вибори Президента України відбувалися найближчої неділі, більшість опитаних українців віддали б свої голоси за Юлію Тимошенко, Юрія Бойка і Петра Порошенка. Про це свідчать результати дослідження, опубліковані міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) у європейському виданні EU-Chronicle, передає «Є!».
Зокрема, за Юлію Тимошенко проголосувало б 11,6% опитаних, за Юрія Бойка - 11,5%, за Петра Порошенка - 9,3%.
Інші кандидати отримали б меншу підтримку: Володимир Зеленський - 5,6%, Олег Ляшко - 5,1%, Анатолій Гриценко - 4,9% і Святослав Вакарчук - 4,2%.
Серед інших кандидатів найбільш позитивну динаміку зростання показав Ілля Ківа (2,3%).
Відзначимо, що в опитуванні були вказані прізвища тих політиків, які з найбільшою ймовірністю візьмуть участь в президентських виборах. Як відзначають соціологи, в той час як електоральний вплив таких подій, як конфлікт в Азовському морі та введення воєнного стану буде помітний пізніше, і потребує додаткового дослідження, більш активна діяльність партій і окремих політиків в кінці осені вже встигла істотно вплинути на настрої виборців.
Так, серед помітних тенденцій відзначається зростання електоральної підтримки Юрія Бойка і новоствореної «Опозиційної платформи - За життя», а також позитивна динаміка невеликих політичних проектів.
Серед негативних тенденцій - просідання рейтингу «Опозиційного блоку», а також рейтингу Святослава Вакарчука, від якого очікували заяви про початок політичної кар'єри, але її так і не було.
Що стосується парламентських виборів, найбільшу кількість голосів можуть отримати «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко (12,3%), «Опозиційна платформа - За життя», очолювана Вадимом Рабіновичем (9,8%), «Слуга народу» Володимира Зеленського (8,1%), «Блок Петра Порошенка -" Солідарність "» (7,9%), Радикальна партія Олега Ляшка (6,2%) і «Опозиційний блок» Вадима Новинського (5,3%).
Інші політичні партії, зокрема «Громадянська позиція» (Анатолій Гриценко), «Самопоміч» (Андрій Садовий), ВО «Свобода» (Руслан Кошулинський), Соціалістична партія України (Ілля Ківа), «Народний фронт» (Арсеній Яценюк) і інші мають невеликий шанс на проходження до нового складу Верховної Ради України.
Опитування проводилося на території України (за винятком тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також АР Крим) міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) у період з 26 листопада по 1 грудня 2018 року. Загальна кількість респондентів склала 2020 осіб. Метод опитування - прямі інтерв'ю. Ймовірна похибка не перевищує 2,2%.